Η μία διάκριση μετά την άλλη για τη Θεσπρωτή αθλήτρια Ναταλία Μπέση: Κατέκτησε και χρυσό μετάλλιο...

Συνεισφέρει στην αναβάθμιση του Θεσπρωτικού αθλητισμού, ενώ το μέλλον της προδιαγράφεται λαμπρό...
Λαμπρό προδιαγράφεται το μέλλον της Θεσπρωτής αθλήτριας Ναταλίας Μπέση: Κατέκτησε και χρυσό μετάλλιο, συνεισφέροντας στην αναβάθμιση και στην ανάδειξη της αξίας του Θεσπρωτικού αθλητισμού. Η ίδια, έχοντας τη στήριξη της οικογένειάς της και του συλλόγου της,του Πρωτέα, δουλεύει συστηματικά και δεν είναι καθόλου τυχαία τα αποτελέσματα. Σκληρή προπόνηση, συνειδητοποιημένη δράση και στόχευση,
καθώς και ήθος,  είναι τα τρία βασικά προτερήματά της. Η αθλήτρια του Πρωτέα Ηγουμενίτσας πήρε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στο μήκος γυναικών με άλμα 6,01 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών και Γυναικών. Είχε προηγηθεί η τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο με άλμα 5.90 (προηγούμενο ατομικό ρεκόρ) στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου κατηγορίας Εφήβων και Νεανίδων, το οποίο διεξήχθη στις 2 και 3 Ιουλίου στο Μπολού της Τουρκίας.